Przedszkole terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera i innymi dysfunkcjami Trening słuchowy metodą Tomatisa, Integracja sensoryczna, Fizjoterapia, Terapia behawioralna, Muzykoterapia, Bajkoterapia, Arteterapia, Hipoterapia, Dogoterapia, Neurologopeda, Surdologopeda, Psycholog, Oligofrenopedagog, Pedagogizacja i wsparcie rodzica oraz rodziny Terapia taktylna dr S. Masgutowej, Masaż Shantal, Gimnastyka mózgu Dennisona, Metoda Dobrego Startu, Metoda Ruchu Rozwijającego Sherborne, Dotyk i Komunikację Knill`a,  Terapia ręki.

mgr Joanna Larysz – Ukończyłam Górnośląską Wyższą Szkołę Pedagogiczną  im. Kard. A. Hlonda w Mysłowicach o specjalności Pedagogika Wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne gdzie uzyskałam tytuł magistra. Jestem także absolwentką Studiów Podyplomowych w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach o specjalności Oligofrenopedagogika – edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz Psychologia wczesnego i średniego okresu szkolnego z terapią pedagogiczną.
Kursy, szkolenia, staże:
– III modułowy kurs bazowy- Terapia behawioralna w teorii i praktyce osób ze spektrum autyzmu
– staż profesjonalny w Centrum Terapii Behawioralnej
– udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Wielozmysłowy świat dziecka- Snozelen drogą inspiracji do nowatorskich metod usprawniania, rehabilitacji i terapii
– „Plan aktywności- jako metoda wspomagająca edukację i pracę terapeutyczną dziecka ze spektrum autyzmu”
– udział w wykładzie i akcji artystycznej w ramach projektu Future Artist
– udział w II konferencji metodycznej z cyklu: Dziecko i uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi pt „Dziecko z dysfunkcją słuchu w szkole”
– szkolenie z zakresu pierwszej pomocy: „Szkolenie pediatryczne- podstawowe z obsługą defibrylatora AED”
– kurs kierownika wycieczek szkolnych

Na co dzień jestem uśmiechniętą i pozytywnie nastawioną do życia osobą, która ceni dobro i szacunek. Uważam że prawdziwym darem w życiu jest pomoc niesiona innym, a dobro do nas powraca.

mgr Aleksandra Fugler Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, gdzie uzyskałam tytuł magistra pedagogiki wczesnoszkolnej. Ukończyłam również Podyplomowe Studium Logopedii i Glottodydaktyki z Terapią Pedagogiczną i uzyskałam tytuł logopedy, oraz studia podyplomowe na Wydziale Nauk Społecznych Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium w zakresie Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną- Oligofrenopedagogika.
W pracy z dziećmi staram się pamiętać o zdaniu:
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.
Każde dziecko to osobny mały świat, indywidualna, niepowtarzalna historia, którą czasami trzeba czytać między wierszami – wtedy mamy szansę dostrzec drzemiący w nim potencjał.
Kursy, szkolenia, staże:
III modułowy kurs bazowy- Terapia behawioralna w teorii i praktyce osób ze spektrum autyzmu
Staż profesjonalny w Centrum Terapii Behawioralnej
VB-MAPP: ocena umiejętności i planowanie terapii
udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Wielozmysłowy świat dziecka- Snozelen drogą inspiracji do nowatorskich metod usprawniania, rehabilitacji i terapii”
„Obserwacja i stymulacja rozwoju funkcji psychomotorycznych dzieci  5 i 6 letnich”
„Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi- niedosłuch, zespół Aspergera. Jak opracować IPET?”
„Skaczę, śpiewam i rymuję. Dysleksją się nie przejmuję”
„Oczekiwania komunikacyjne i językowe wobec dzieci przedszkolnych”
„Plan aktywności- jako metoda wspomagająca edukację i pracę terapeutyczną dziecka ze spektrum autyzmu”
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy: „Szkolenie pediatryczne- podstawowe z obsługą defibrylatora AED”

mgr Marzena Olchowy

mgr inż. Małgorzata Widera

Monika Basa – …”Póki żyjemy, używajmy życia” dlatego CZERPIĘ Z ŻYCIA ILE SIĘ DA, ponieważ „Życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, co ci się trafi”.

Na co dzień jestem uśmiechniętą, wesołą i pozytywnie nastawioną do życia jak i otoczenia osobą, która bardzo ceni sobie dobro, szacunek, lojalność, pomoc oraz prawdomówność.

Uwielbiam pracę z dziećmi, która sprawia mi ogromną radość i daje satysfakcję, a przede wszystkim mogę się przy niej spełniać, ponieważ najważniejsze jest to, aby ROBIĆ TO CO SIĘ NAPRAWDĘ KOCHA!

Uważam, iż dobro i pomoc niesiona innym wypływa prosto z serca oraz wnętrza każdego człowieka.

(…) „Nie patrz na piękno, lecz na serce człowieka. Bo serce zostaje, a piękno ucieka”

Ponadto uwielbiam podróże, odkrywając przy nich nowe,ciekawe miejsca, a projektowanie, dekoracja, sport jak i muzyka są dla mnie chwilą relaksu, którą sobie bardzo cenię.

Lubię także aktywnie spędzać każdą wolną chwilę, chętnie poświęcam czas na dobrą literaturę i ciekawy film, a chwile spędzone z rodziną są dla mnie bezcenne!

Monika Basa 😉

mgr Mateusz Kaźmierczak – magister fizjoterapii, absolwent studiów stacjonarnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, uczestnik różnorakich kursów fizjoterapeutycznych (m.in. PNF, Kinesiology Taping, Terapii mięśniowo-powięziowej Trigger Points), człowiek o przeróżnych pasjach: od fizjoterapii i sportu (do pracy jeździ, niezależnie od pogody i pory roku, oczywiście na rowerze;)), poprzez teologię (która to pasja miała swój etap również i w formacji zakonnej braci dominikanów;)), po m.in. gitary i klawisze, jazzową kompozycję i aranżację oraz realizację dźwięku.

„Praca z dziećmi daje mi ogrom radości, uśmiechu i pozytywnej energii, a możliwość zostania „wujkiem” tylu kochanych dzieci jest dla mnie absolutnie wyjątkowa i bezcenna! :)”

mgr Aleksandra Sobczak – jestem z wykształcenia plastykiem. Wybrałam sztukę jako środek porozumiewania się i eksponowania emocji, które w każdym z nas gromadzą się i nie zawsze mamy możliwość ich wyrażenia.

Skończyłam pięcioletnie dzienne studia na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym na Uniwersytecie Śląskim.
Pracowałam jako terapeuta w Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym w Chorzowie. Prowadziłam tam zajęcia manualne z osobami niewidomymi i niedowidzącymi z dodatkowymi niepełnosprawnościami. Odkryłam w nich niesamowite pokłady manualne, potrafili wzrok zastąpić dotykiem. Tworzyliśmy w technikach wikliny i ceramiki komponując świat niedoścignionych marzeń.

Pracowałam również w szkole podstawowej i gimnazjum jako nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych.

Świat sztuki i niewyartykułowanych emocji na tyle mnie pochłonął, że skończyłam studia podyplomowe na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji na Uniwersytecie Śląskim, w zakresie Arteterapii.
Obecnie prowadzę zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury jako instruktor kół plastycznych dla uczestników od 7-18 lat. Moi podopieczni mają duże osiągnięcia w konkursach plastycznych, a co dla mnie najważniejsze, potrafiłam ich zarazić pasją sztuki. Część z nich realizuje swoje marzenia kontynuując pasję w Zespole Szkół Artystycznych w Katowicach i studiując w Akademii Sztuk Pięknych.

Od września 2017r rozpoczęłam pracę w „Niebieskim Zakątku”. On naprawdę jest NIEBIESKI !
Wszystkie moje dotychczasowe doświadczenia „życiowe” jak i edukacyjne mogę oddawać w dobre, ciepłe i potrzebujące pomocy serduszka.